مدیریت دسته بندی‌ها

طب سنتی

ارده در كتب طب سنتی با نام رهشی آمده است و آن عبارت است از كنجد پوست گرفته بریان كه نرم ساییده شده باشد و به صورت مایع در اید و روغن ان را نگرفته باشند.

از نظر طبیعت طبق نظر حكمای طب سنتی گرم و تر است . و از نظر خواص معتقدند كه برای تقویت بدن مفید است . اگر به طور غلیظ خورده شود دیر هضم و ثقیل است و اشتها را از بین می برد برای رفع این عوارض آن را باید با عسل و سركه مخلوط كرد و خورد .

ارده نرم كننده ی سفتی ها و ورم های سفت داخلی است و دمل ها را نیز نرم می كند و مسكن درد آن است هم چنین ضماد و مالیدن آن نیز همین خواص را دارد .

در مناطق خاور دور از نظر خواص دانه ی كنجد متفق القول اند كه مغذی و نرم كننده است. ملین و مسهل است. دانه های سیاه كنجو از نظر خواص ترجیح داده می شود . این دانه ها به عنوان پادزهر مورد توجه است و به علاوه برای معالجه ی بی حسی ، كرختی ، فلج ، یبوست و كاهش فشار خون بالا تجویز می شود  هم چنین برای رفع بیماری های رحم توصیه می شود.

روغن دانه های كنجد جانشین برتری برای روغن زیتون است و به عنوان ظرف برای تهیه پمادها ، ماده مفیدی است و برای این كار باید سر را با آن مالش داد . برگهای كنجد لعابزا می باشد و نرم كننده و محلل است دم كرده آن برای رشد موی سر نافع است دم كرده گیاه كامل مدر است.

* تاریخ شناخت و مصرف كنجد

كنجد یكی از قدیمی ترین دانه های روغنی است كه توسط بشر شناخته شده و برای خوراك و به عنوان دارو مصرف داشته است. كاشت كنجد  در بین النهرین در دره دجله و فرات به 1600 سال  قبل از میلاد بر می گردد.

نام مصری كنجد Sesemt  در لیست 20  متر طول گیاهان دارویی Ebers papyrus  مصر در 1550 سال قبل از میلاد ثبت می باشد.

حفاری های اخیر باستان شناسی در تركیه نشان می دهد كه بین سالهای 900 تا 700 قبل از میلاد در امپراتوری Urartu  كه در حال حاضر Armenia  می باشد بذر كنجد كاشته می شده و كنجد تولید می شده و از آن روغن كنجد استخراج و برای مصرف مردم عرضه می شده است.

در داستان علی بابا و چهل دزد در كتاب هزار و یك شب آمده است در موقعی كه دزدان برای باز كردن قفل عجیبی احتیاج به یك رمز خاص برای باز شدن قفل داشتند نام (كنجد باز كننده) انتخاب شده و با ذكر این رمز درب باز شده است و این نشان میدهد این رمز با نام كنجد در داستان انتخاب شده است. زیرا فكر می كردند كه تمام خوانندگان داستان بانام كنجد  اشنایی دارند و به علاوه چون كنجد به محض رسید ن از غلاف میوه كه به طور ناگهانی باز میشود به بیرون پرتاب می شود لذا این نام را برای باز شدن ناگهانی درب انتخاب كردند.

در حال حاضر تولید كنجد در تمام دنیا درحدود 2 میلیون تن در سال می باشد كه قسمت عمده ان برای روغن كنجد مصرف میشود . چین بزرگترین تولید كننده آن است پس از آن به ترتیب هندوستان ، حبشه ، نیكاراگوئه ، سودان ، مكزیكو ، گواتمالا و سرانجام امریكای شمالی می باشد.

در ایران نیز مقدار محدودی كاشته می شود كه دانه آن بیش از 90 درصد برای گرفتن روغن و تهیه ارده برای ساختن حلوا ارده و مقدار محدودی نیز به شكل دانه مصرف می شود.

در اروپا و امریكای شمالی روغن كنجد به مقدار زیادی برای تولید Margarine  و سایر روغنهای خوراكی با كیفیت بالا مصرف میشود .

اشخاصی كه معتقد به مصرف روغن با كلسترول خیلی كم هستند و رژیم كاهش كلسترول دارند و روغن كنجد مصرف می كنند و همین امر موجب شده است كه تقاضای زیادی در دنیا برای مصرف روغن كنجد باشد ، زیرا روغن كنجد یكی از منابع غنی چربی های اشباع نشده كه از این نظر مورد توجه در رژیم غذایی است ، می باشد.

در هندوستان معمول است كه از روغن كنجد ، به عنوان مقوی و ملین و مسهل در سطح وسیعی استفاده می شود.

در فرانسه از روغنن كنجد در ساختن عطرها ، صابونهای و لوازم آرایش استفاده می شود .

منبع:پارسی طب

 

میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نظرات کاربران
بدون دیدگاه اول باش.