تغذیه« بازگشت

برنامه مجلس و سلامت

نام برنامه : مجلس و سلامت
مجلس و سلامت
تهیه کننده : سید رحیم هاشمی جویباری
نام گروه : گروه تغذیه
خلاصه موضوع : بررسی آخرین طرح ها و لوایح مرتبط با سلامت در مجلس شورای اسلامی
ساعت و روز پخش برنامه : جمعه ها 19:30
مجریان برنامه : خانم هدیه لو- حمید نوبهار
کارشناسان برنامه : شاهین محمد صادقی- عباس قائد رحمت
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


نظرات کاربران
اضافه کردن نظرات
آزاده وزیری
۱۳۹۳/۰۶/۳۰
با سلام و تشکر از برنامه خوبتان . خواهش میکنم به مسئله ای که تا بحال در هیجیک از برنامه های تلویزیونی ورادیویی مطرح نشده بپردازید و دعای خیر عده زیادی را داشته باشید. تعدادی که حتما" کم نیستند از بازنشستگان کشوری از کمک هزینه برای استفاده از آسایشگاه های سالمندان یا مراقب برای سالمندان که در خانه خودشان زندگی میکنند بهره مند نیستند و با این خقوق پایین بازنشستگی بدون درآمد کمکی گذران زندگی برایشان خیلی سخت است بخصوص اگر فرزندی نداشته باشند.با تلاش و پیگیری شما شاید بتوانند کمک هزینه ای معقول برای زندگی پیدا کنند چون تک به تک دنبال این مسئله رفتن نه توانش هست ونه توجه ای به این مسئله. بامید اینکه باین مسئله توجه بفرمایید و پیگیری بفرمایید باتشکر.

نمایش 1 نتیجه.

گروه تغذیه و دانش شبکه سلامت  در فروردین سال 1392 با ابلاغ ریاست محترم شبکه تاسیس شد . این گروه بنابر تاکید ریاست محترم سازمان در راستای اهداف و اولویت های نظام سلامت ، نیاز مخاطبان و ضرورت فرهنگسازی و اطلاع رسانی در حوزه غذا و امنیت غذایی تشکیل شد.

به اذعان شمار زیادی از دانشمندان و متخصصان علوم پزشکی بسیاری از بیمارهای غیر واگیر از قبیل دیابت ، فشار خون ، بیماریهای قلبی و عروقی و بیمارهای گوارشی و نیز بیماری های نوپدید و باز پدید نتیجه سوء مصرف مواد غذایی به خصوص غذاهای آماده صنعتی ایجاد می شود که هر ساله میلیاردها تومان هزینه به مردم و دولت تحمیل می کند.تغییر ذائقه ها متناسب با فرهنگ شهرنشینی و اهمیت ندادن به موضوع "تغذیه صحیح" یکی از مهم ترین عوامل ابتلا ی افراد به بیماریهای غیر واگیر است . اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص مصرف صحیح غذا و ترویج شیوه و سبک زندگی سالم ر اساس آموزه های دینی و باورهای صحیح و سنت های قدیمی و نیز علوم جدید غذایی و آموزش خود مراقبتی از جمله رسالت های مهم این گروه محسوب می شود و در این زمینه با تشکیل اتاق فکر و دعوت از متخصصان علوم غذایی ، اساتید و کارشناسان محترم و نیز برنامه ریزی در مدت کوتاهی به حول قوه الهی توانستیم علی رغم کمبود نیروی انسانی و منابع مالی برنامه های خوب و تاثیر گذاری تولید و به پخش شبکه برسانیم.

1.     برنامه روی خط سلامت

که به آخرین اخبار و رویدادهای علمی پزشکی و نیز اخبار حوزه سلامت می پردازد ، هرروز به طور زنده ساعت 18 پخش می شود . این برنامه با ویژگی منحصر به فرد تحلیل و تفسیر اخبار علمی پزشکی هر روز اطلاعات تازه و جدیدی به مخاطبان عام و مخاطبان خاص و مشتاق و علاقه مند به رویدادهای پزشکی ارائه می کند.

2.     برنامه طعام در صیام

این رنامه در ماه مارک رمضان سال 92 در 30 قسمت 15 دقیقه ای با هدف آموزش و فرهنگسازی تغذیه سالم ماه مبارک رمضان طراحی ، تولید و پخش شد.

3.     برنامه مجلس و سلامت

این برنامه نیز با هدف بررسی آخرین رخدادها و اتفاقات مجلس شورای اسلامی در حوزه بهداشت و درمان  تغذیه طراحی شده که هر هفته جمعه شب از شبکه سلامت پخش می شود

4.     طراحی برنامه سفر به سلامت ویژه نوروز 93 که به دلیل محدودیت مالی ولید آن متوقف شد

5.     برنامه " به سلامت ربطی نداره..."

این طرح نیز پس از تصویب در کمیته طرح و برنامه گروه تغذیه و تاکید رییس محترم شبکه سلامت مراحل ارزیابی فنی و اداری را می گذراند و انشا...در آینده ای نزدیک تولید و پخش خواهد شد

6.     برنامه سفره ای از جنس نور هم مراحل اولیه ارزیابی در کمیته طرح و برنامه این گروه است که انشا... در زمان مناسب تولید و پخش خواهد شد.