تغذیه« بازگشت

برنامه سفره ای از جنس نور

نام برنامه : سفره ای از جنس نور ویژه ماه مبارک رمضان
سفره ای از جنس نور ویژه ماه مبارک رمضان
تهیه کننده : بهمن صالحی
نام گروه : تغذیه
خلاصه موضوع : بهداشت تغذیه در روزه داری و بررسی غذاهای اقوام مختلف ایرانی و تغذیه در قرآن
ساعت و روز پخش برنامه : هرشب ساعت 21:15
مجریان برنامه : سید حسین قریشی
میانگین (2 آرا)
The average rating is 4.0 stars out of 5.


نظرات کاربران
اضافه کردن نظرات

نمایش 1 نتیجه.

گروه تغذیه و دانش شبکه سلامت  در فروردین سال 1392 با ابلاغ ریاست محترم شبکه تاسیس شد . این گروه بنابر تاکید ریاست محترم سازمان در راستای اهداف و اولویت های نظام سلامت ، نیاز مخاطبان و ضرورت فرهنگسازی و اطلاع رسانی در حوزه غذا و امنیت غذایی تشکیل شد.

به اذعان شمار زیادی از دانشمندان و متخصصان علوم پزشکی بسیاری از بیمارهای غیر واگیر از قبیل دیابت ، فشار خون ، بیماریهای قلبی و عروقی و بیمارهای گوارشی و نیز بیماری های نوپدید و باز پدید نتیجه سوء مصرف مواد غذایی به خصوص غذاهای آماده صنعتی ایجاد می شود که هر ساله میلیاردها تومان هزینه به مردم و دولت تحمیل می کند.تغییر ذائقه ها متناسب با فرهنگ شهرنشینی و اهمیت ندادن به موضوع "تغذیه صحیح" یکی از مهم ترین عوامل ابتلا ی افراد به بیماریهای غیر واگیر است . اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص مصرف صحیح غذا و ترویج شیوه و سبک زندگی سالم ر اساس آموزه های دینی و باورهای صحیح و سنت های قدیمی و نیز علوم جدید غذایی و آموزش خود مراقبتی از جمله رسالت های مهم این گروه محسوب می شود و در این زمینه با تشکیل اتاق فکر و دعوت از متخصصان علوم غذایی ، اساتید و کارشناسان محترم و نیز برنامه ریزی در مدت کوتاهی به حول قوه الهی توانستیم علی رغم کمبود نیروی انسانی و منابع مالی برنامه های خوب و تاثیر گذاری تولید و به پخش شبکه برسانیم.

1.     برنامه روی خط سلامت

که به آخرین اخبار و رویدادهای علمی پزشکی و نیز اخبار حوزه سلامت می پردازد ، هرروز به طور زنده ساعت 18 پخش می شود . این برنامه با ویژگی منحصر به فرد تحلیل و تفسیر اخبار علمی پزشکی هر روز اطلاعات تازه و جدیدی به مخاطبان عام و مخاطبان خاص و مشتاق و علاقه مند به رویدادهای پزشکی ارائه می کند.

2.     برنامه طعام در صیام

این رنامه در ماه مارک رمضان سال 92 در 30 قسمت 15 دقیقه ای با هدف آموزش و فرهنگسازی تغذیه سالم ماه مبارک رمضان طراحی ، تولید و پخش شد.

3.     برنامه مجلس و سلامت

این برنامه نیز با هدف بررسی آخرین رخدادها و اتفاقات مجلس شورای اسلامی در حوزه بهداشت و درمان  تغذیه طراحی شده که هر هفته جمعه شب از شبکه سلامت پخش می شود

4.     طراحی برنامه سفر به سلامت ویژه نوروز 93 که به دلیل محدودیت مالی ولید آن متوقف شد

5.     برنامه " به سلامت ربطی نداره..."

این طرح نیز پس از تصویب در کمیته طرح و برنامه گروه تغذیه و تاکید رییس محترم شبکه سلامت مراحل ارزیابی فنی و اداری را می گذراند و انشا...در آینده ای نزدیک تولید و پخش خواهد شد

6.     برنامه سفره ای از جنس نور هم مراحل اولیه ارزیابی در کمیته طرح و برنامه این گروه است که انشا... در زمان مناسب تولید و پخش خواهد شد.