بهداشت و درمان« بازگشت

برنامه مادر ، کودک ، تندرستی

نام برنامه : مادر ، کودک ، تندرستی
مادر ، کودک ، تندرستی
تهیه کننده : محسن کرمی
نام گروه : گروه بهداشت و درمان
خلاصه موضوع : با عنایت به اینکه سلامت مادران و کودکان پایه اصلی سلامت خانواده است، این برنامه با پرداختن به صلاح و نیاز مخاطبان و منطبق بر سیاست های آموزشی مبتنی بر پیشگیری و ارتقاء سواد سلامت سعی در اصلاح و تغییر الگوهای رفتاری و ارتقاءسبک زندگی دارد که در این بین به سیاست های جدید جمعیتی کشور و به صورت غیر مستقیم ولی کاربردی توجه خاص شده است.
ساعت و روز پخش برنامه : شنبه تا پنج شنبه ساعت 10
مدت برنامه : 70 دقیقه
مجریان برنامه : ژیلا امیر شاهی،دکتر حسام الدین ریاحی،دکتر مهدی تیموری
کارشناسان برنامه : دکتر بهرنگ تقوایی،دکتر ناصر کلانتری، دکتر هرمز سنایی نسب،دکتر محسن خوش نیت، احمد ساعدی ، دکتر آزاده اکبری سنه ، دکتر کتایون خوشابی ، دکتر حجت درخشان فر ، محمد رضا عابدی ، دکتر فربد فدایی ، دکتر سعید حسینی ، دکتر اعظم السادات مهدوی ، دکتر ودود جوادی پروانه،فریبا شیروانی ،فرناز مشیری،علیرضا ناطقیان، دکتر مجید حاجی فرجی ، دکتر صفیه عشوری مقدم ،دکتر احمد رضا درستی،دکتر منصور بهرامی ، دکتر مرجان کریمی ، دکتر محمد تقی طباطبایی
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نظرات کاربران
بدون دیدگاه اول باش.

پس ازابلاغ حکم مدیر شبکه سلامت در تاریخ یکم شهریور 1391، ابتدا طرح بیانیه سلامت شبکه با کمک برخی از متخصصین سلامت و آشنا با رسانه و ساختار های آن به نگارش در آمد و پس از کارشناسی اولیه در حوزه سیما به اداره کل تشکیلات معاونت برنامه ریزی و نظارت ارائه شد و طی جلسات متعدد با کارشناسان به تصویب رسید و برای امضای نهایی به معاونت های مرتبط و در نهایت به رئیس محترم سازمان ارسال شد. پخش آزمایشی شبکه ازتاریخ 7 مهر ماه 1391 با روزی 2 ساعت برنامه تأمینی و بازپخش آن بصورت مکرر آغاز گردید و از 1 آبانماه 1391 برنامه های شبکه به روزی 4 ساعت برنامه تأمینی و باز پخش 24 ساعته آن افزایش یافت. از ابتدای آذر ماه سال 91شبکه سلامت آمادگی خود را برای تولید و پخش برنامه زنده اعلام نمود و سر انجام از 11 آذر 2 ساعت برنامه زنده نیز به برنامه های شبکه افزوده شد که تولید این دو برنامه به گروه بهداشت و درمان واگذار شد و تولید وپخش این دو برنامه تا انتهای سال 91 ادامه یافت.

موضوعات برنامه "ضربان" و "کودک من"پس از پژوهش و بررسی گسترده کارشناسان گروه در اختیاربرنامه سازان قرارگرفت وتولید این برنامه در ساختارگفتگومحور همراه با پلی بک های متناسب با موضوع برنامه تا انتهای سال91 ادامه یافت. ساعت 16 برای پخش برنامه کودک من وساعت 19 برای پخش برنامه ضربان اختصاص یافت.

 

گروه بهداشت ودرمان شبکه سلامت طی سال 92 علی رغم کلیه مشکلات حاد راه اندازی ومضیقه های سخت افزاری، فیزیکی ومالی سعی در تولید و ارائه برنامه های متناسب با نیاز مخاطبان داشته و تلاش نموده با بهبودکمی و کیفی وایجاد تنوع، انتظارات مخاطبان فهیم خود را برآورده سازد.