کتاب ها

  • موضوع :
  • تعداد صفحات :230

زندگی در صدف خویش گهر ساختن است

موفقیت و شکست ما در فرآیند فعالیت های حرفه ای، اقتصادی، تحصیلی و اجتماعی به دلیل توانمندی یا نا توانمندی و داشتن مهارت و تحصیلات و یا نداشتن نیست. بلکه به دلیل منش و روشی است که برای رسیدن به اهدافمان انتخاب می کنیم.

نویسنده کتاب : دکتر علی صاحبی
موضوع :روانشناسی   تعداد صفحات :124

راز سلامتی

این کتاب، نخستین اثر از مجموعه پرورش مهارت خواندن است که به مسئله سلامت و بهداشت پرداخته است. سبک نگارش کتاب تعاملی است و نویسنده کودکان را در کتاب مخاطب قرار داده،یعنی بعد از ارائه اطلاعاتی از ایشان سؤالاتی پرسیده که البته با توجه به مطالب ارائه شده با اندکی تفکر می‌توانند پاسخ صحیح را ارائه دهند.موضوعات مهم مربوط به سلامت که در سبک زندگی نمود ویژه دارند نظیر،تغذیه، نوع نشستن و راه‌رفتن و خوابیدن و نفس کشیدن؛ توجه به قد و وزن به ویژه در طول سن رشد و ارتباط آنها با سلامت، نکات مهم در خصوص سلامت بینایی و حفظ بدن در مواجه با موقعیت‌های خطرناک، برخی از موضوعات مهم مطرح شده در کتاب است.تصاویر رنگی و زیبا، زبانی ساده و روان، توجه به مفاهیم کلیدی و البته کاربردی، ضمن رعایت اختصار و پرهیز از پرگویی، در کنار اتقان علمی، این مجموعه را به اثری کم‌نظیر و بسیار پر مخاطب در بین کودکان و نوجوانان وحتی والدین مبدل ساخته است.باید توجه داشت که همانطور که در مقدمه تمام مجلدات این مجموعه آمده،‌هدف اصلی این مجموعه علاوه بر آگاهی رسانی به کودکان و نوجوانان در خصوص برخی از مهمترین مباحث علمی، علاقه‌مند ساختن آنها به مطالعه است.تعداد چاپ و تیراژ بالای این اثر که به عنوان کتاب برگزیده سال 1387 نیزبرگزیده شده نشان‌دهنده این حقیقت است که نویسندگان و ناشر در هدف خود به موفقیت نائل شده اند.به همه والدینی که علاقه‌مند هستند فرزندانشان هم به مطالعه علاقه‌مندشوند و هم اهل تفکر و اندیشه باشند و هم با کلیدی‌ترین و کاربردی‌ترین مفاهیم علمی مورد  نیاز در زندگیشان آشنا شوند این کتاب را پیشنهاد می‌کنیم.

نویسنده کتاب : مستوره سادات مدرسی
موضوع :آموزش سلامت برای کودکان و نوجوانان   تعداد صفحات :16

راهی به سوی تغذیه و رشد بهتر کودک

تغذیه علاوه بر نقش بسیار مهمی که  در ارتقای رشد , تکامل , فراگیری و سلامت حال و آینده کودکان دارد در امر پیشگیری و درمان تعدادی از بیماری های دوران کودکی و حتی بزرگسالی نیز موثر بوده و سبب اعتلای سلامت و بهبود زندگی افراد می شود . کاملا" روشن است مادرانی که نیازهای غذایی کودک و تامین به موقع آن , شناخت مراحل تکامل و رفتارهای تغذیه ای کودک و سایر عوامل و مراحل مؤثر بر توفیق در امر تغذیه را می شناسند خیلی بهتر از دیگران می توانند با اتخاذ روش ها و رفتارها و واکنش های صحیح و مناسب پاسخگوی کلیه نیازهای فرزندان خود باشند و شرایط  را آن چنان فراهم آورند که تغذیه فرزندشان به صورت تجربه ای بسیار شیرین و لذت بخش  برای آنان و کودک باشد و در نتیجه سلامت و رشد و تکامل فرزند نیز تامین گردد .
نویسنده کتاب :  انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر
موضوع :تربیت و رشد فرزند  تعداد صفحات : 63

اصول و روش های کاربردی در فرزند پروری (1)و(2)

خانواده، واحد اولیه تشکیل جامعه است. خانواده های بهنجار که اعضاء آن ها ارتباط مسئولانه و منطقی با یکدیگر دارند، جامعه بهنجار و سعادتمند را بنا می کنند و در جامعه نیکبخت، زمینه برای ایجاد و رشد و تکامل خانواده های آگاه، متعادل و رو به تعالی بیشتر فراهم می گردد.
پدر یا مادر بودن یکی از مهم ترین و در عین حال دشوارترین وظایفی است که بیشتر افراد بالغ در طول دوران زندگی خود تجربه می کنند. هدف از طرح موضوع " پدر یا مادر خوب بودن" تربیت فرزندی سالم و رشد یافته است به طوری که مهارت های مورد نیاز در زندگی بزرگسالی را دارا باشد. مطالب این کتاب پیشنهاداتی را به شما ارائه می دهد تا بتوانید از عهده مقابله با مشکلات احتمالی برآئید.
نویسنده کتاب : اساتید انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان با همکاری اساتید انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر
موضوع :تربیت فرزند  تعداد صفحات : 141

روانشناسی تنبلی

کتاب «روانشناسی تنبلی» نوشته‌ی «ادوین سی. بلس» توسط «مهدی قراچه‌داغی» مترجم توانمند حوزه‌ی روان‌شناسی به فارسی برگردانده شده است. نویسنده با طرح سوال آیا تنبلی ذاتی است؟ به بحث درباره‌ی تنبلی پرداخته و راه‌های مقابله با آن را به صورت چند گام یا مرحله توضیح داده است. نخستین و مهم‌ترین گام، تغییر طرز فکر درباره‌ی تنبلی و قدم بعدی برنامه‌ریزی کردن برای کارهای موردنظر معرفی شده است. خواندن این کتاب به کسانی که می‌خواهند راه موفقیت را در پیش گیرند، از وقت خود استفاده‌ی موثر و بهینه ببرند و بر تنبلی خود غلبه کنند پیشنهاد می‌شود.
نویسنده کتاب : ادوین سی. بلس
موضوع :روانشناسی   تعداد صفحات :241

ماییم که اصل شادی و کان غمیم

 آیاهدف وجودی ما جستجوی"خوشبختی"و"شادمانی" است؟
سعادت و خوشبختی یک "احساس" است و ما مسئول ساختن این احساس هستیم. مجموعه دروس این کتاب یک سلسله فعالیت های فکری – رفتاری مرتبط با احساس خوشبختی و شادمانی را معرفی می کند. اگر گام به گام با این دروس همراه باشید و به توصیه های آن عمل کنید به طور حتم این کتاب می تواند در مسیر حرکت به سوی آفرینش، سعادت و خوشبختی پایدار در زندگی تان سودمند باشد.
نویسنده کتاب : دکتر علی صاحبی
موضوع :مدیریت     تعداد صفحات :142

چرا پریدم

چرا پریدم یک توصیف پر ارزش، زیبا و روشنگر از زندگی روزمره یک پسر اتیستیک است. خاطرات نااوکی را والدین، معلمان خواهران و برادران و دوستان .و هرکس که یک کودک اتیستیک را می شناسد باید بخوانند.هر کسی تلاش می کند اتیسم را درک کندبا خواندن این کتاب به نتیجه خواهد رسید.
نویسنده کتاب : نااوکی هیگاشیدا
موضوع :بیماری اتیسم    تعداد صفحات :155

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .